Dla pacjentów

O implancie

Implant jest niewielką, wykonaną z tytanu śrubą, która pełni funkcję substytutu korzenia zęba. Dzięki umocowaniu na tej śrubie korony protetycznej lub składającego się z kilku koron mostu protetycznego uzyskujemy zrekonstruowane uzębienie.

 

Implant najlepszym rozwiązaniem

Wśród wszystkich dostępnych metod leczenia bezsprzecznie to implanty zapewniają najwyższy poziom zarówno trwałości jak i komfortu. Długookresowe badania wskazują na odsetek przetrwania rzędu aż 95,7 % po upływie czasu od 9 do 14 lat od przeprowadzonego zabiegu implantologicznego (źródło: Berglundth T. Clin Oral Implants Res; 2012).

Implanty są ponadto jedynym rozwiązaniem protetycznym, które przeciwdziała zanikowi kości dzięki przeniesieniu na nią bezpośrednio sił żucia. Zastosowanie implantu zabezpiecza łuki zębowe przed deformacją, niekorzystną zmianą wyglądu twarzy, a także pozwala uniknąć bólów głowy wywołanych niewłaściwym rozkładem sił podczas żucia i gryzienia.

W związku z rosnącą innowacyjnością i wysoką skutecznością - zabiegi z wykorzystaniem implantów stały się już standardowym postępowaniem w odbudowie braków zębowych u pacjentów.

 

Właściwy moment na wszczepienie implantu

Właściwy czas na wszczepienie implantu w miejsce ubytku zębowego to możliwie najszybszy moment, nawet w dniu usunięcia zęba.

Utrata zęba skutkuje zanikiem otaczającej go kości, sprawiając, iż sąsiadujące z ubytkiem zęby wykazują tendencję do przechylania w kierunku luki, tym samym niekorzystnie zmieniając swoje położenie. Zjawisko takie prowadzi nieuchronnie do deformacji łuków zębowych, a w konsekwencji  także do deformacji rysów twarzy.

Niekompletne uzębienie jest ponadto przyczyną niewłaściwego rozkładu sił podczas żucia i negatywnie wpływa na sąsiadujące mięśnie i stawy, wywołując m.in. silne migreny. Nierzadko wymusza zmianę diety, a także wpływa na samopoczucie psychiczne, obniżając komfort codziennego życia.

 

Implanty krok po kroku

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od ustalenia indywidualnego planu leczenia dla pacjenta. Lekarz zbiera dokładny wywiad - na podstawie zdjęć rentgenowskich (panoramicznych i RVG) oraz tomografii komputerowej diagnozuje stan kości, jej wysokość, stan zębów sąsiednich, a dzięki wykonanym modelom diagnostycznym - ocenia zgryz. 

W oparciu o przygotowany plan leczenia - pacjent zostaje dokładnie zapoznany z możliwymi wariantami leczenia, jego kosztami i przewidywanym czasem.

Założenie implantu jest całkowicie bezbolesne, ponieważ całe postępowanie przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się niewielkiego obrzęku i lekkich dolegliwości bólowych, które znikają w ciągu jednego lub dwóch dni.

Okres wygajania trwa od 3 do 6 miesięcy i polega na zrastaniu się implantu z kością - tzw. osteointegracji. Na czas gojenia zakładana jest korona tymczasowa (w przypadku natychmiastowego obciążenia implantu) lub tymczasowy most adhezyjny (nie wymagający szlifowania zębów sąsiednich).

 

Komfort nie tylko wizualny

Cena pojedynczego implantu ropoczyna sie od 2500 zł, po szczegóły zapraszam na konsultację.

Wychodząc naprzeciw potrzebom każdego pacjenta oferuję możliwość skredytowania zabiegów implantologicznych.